Самоврядування ліцею

     Відповідно до Концепції освітньої діяльності, Національної доктрини розвитку освіти, Статуту ліцею, на виконання Декларації прав людини і Конвенції ООН про права дитини на сучасному етапі розбудови правової держави та громадянського суспільства для залучення вихованців до державно-громадської форми управління роботою ліцею створено систему учнівського самоврядування.

Організаційно-методичний супровід проекту здійснюють директор ліцею, заступники директора з навчальної роботи, навчально-методичної роботи, виховної роботи, соціальний педагог, психолог. Органом учнівського самоврядування у закладі є координаційна рада, що обирається на один навчальний рік. До неї входять представник з кожної групи, голова КР та його заступник.

     Із урахуванням традицій, особливостей діяльності ліцею, інтересів і запитів учнів координаційна рада учнівського самоврядування складає план роботи на навчальний рік, який згодом коригує і доповнює протягом року. Засідання ради проводять два рази на місяць. Голови та активісти комісій зустрічаються на щотижневих оперативних нарадах із різних напрямів діяльності.

   Голова координаційної ради організовує діяльність ради відповідно до плану роботи, виконання рішень, організовує навчання голів комісій, систематично проводить засідання ради, представляє інтереси учнів на рівні педколективу та батьківського комітету, взаємодіє з директором ліцею, заступником директора з виховної роботи.

   Заступник голови за відсутності голови виконує його обов'язки, здійснює контроль за виконанням доручень членами ради, відповідає за ведення документації, організовує навчання членів ради, взаємодіє з головою ради.

Комісія навчання і творчості:

Комісія дисципліни і порядку:

Комісія культури і відпочинку:

Комісія преси та інформації:

вивчення думки учнів про ліцейне життя;
висвітлення подій ліцейного життя;
оформлення плакатів, стінгазет, оголошень.

     Кожна із 4 комісій учнівського самоврядування контролює певну ділянку роботи протягом навчального року. На підставі досягнутих результатів учнями і класними колективами рада учнівського самоврядування за участю адміністрації ліцею та батьківського комітету підбивають підсумки й оголошують переможців.
    Головним завданням учнівського самоврядування є формування і розвиток соціально-активної, гуманістично-спрямованої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.
    Цінність учнівського самоврядування полягає в тому, що учні глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав і обов'язків.
    Учнівське самоврядування ліцею — це старт для початку професійного зростання, можливість навчатися, бути відповідальним за себе й інших.
Організація учнівського самоврядування у дитячому колективі — надзвичайно складний і багатоплановий процес. Він вимагає від педагогічного колективу чималих спільних зусиль, єдності в цій роботі, постійного пошуку нових форм і методів організаційної діяльності учнів.